لوگو شرکت کاوش تکنو دام

نقش دستکشهای ساق بلند پلیمری (دستکش مامایی) در سلامت دام

مدتهاست که فعالین در عرصه دام و دامپزشکی جهان به نقش پر اهمیت سلامت دام در بهره ‌وری هرچه بیشتر در این صنعت بزرگ جهانی پی برده اند و با انجام تحقیقات و مطالعات فراوان سعی در بالا بردن سلامت دام و در نتیجه کاهش بیماری ها داشته اند یکی از این مواردی که اهمیت فراوانی پیدا کرده است استفاده از دستکش های مامایی یا دستکش های ساق بلند یا دستکش توشه رکتال، یا معاینه دامپزشکی است.

استفاده صحیح از این دستکش ها باعث جلوگیری از انتقال بیماری ها از دامی به نام دیگر و همچنین انتقال آلودگی به دام ها می شود. از جمله محاسن استفاده از این دستکش ها جلوگیری از بروز خسارت های پوستی و ایجاد حساسیت جلوگیری از ایجاد خراش در سطح واژن دام، کمک به زایمان راحت تر در دام ودرمان دام های درگیر، مانند شستشوی رحم و غیره می‌باشد. از دیگر محاسن استفاده از این دستکش ها می توان به رعایت بهداشت وسهولت انجام اقدامات دامپزشکان و تلقیح کاران،انجام معاینات دقیق تر چه به صورت دستی و چه برای استفاده از دستگاه های سونوگرافی و غیره و سهولت در توشه رکتال گاو و اسب می باشد.

یکی دیگر از مهمترین اهداف استفاده از دستکش بزرگ پلی اتیلن، که توسط جراحان دامپزشکی و تلقیح کنندگان استفاده می شود طبق قوانین فعلی اروپا به عنوان (“تجهیزات حفاظت شخصی)  PP در نظر گرفته می شوند. هدف آنها هم محافظت از کاربر در برابر کثیفی و هم در برابر خطر آلودگی باکتریولوژیک (از نوع تب مالت یا سایر عفونت های مشترک بین انسان و دام)می باشد.

ویژگیهای یک دستکش مرغوب

دستکش مامایی

امروزه به دلیل کاربرد زیاد دستکش های مامایی محصولات مختلف و با انواع برندها در بازار موجود است لیکن استفاده از یک دستکش کاملاً بهداشتی و مرغوب نقش به سزایی درانجام معاینات دقیق، اقدامات دامپزشکی،تلقیح مصنوعی،انجام جراحی وحفظ سلامت دام و کاربران دارد، دستکشهای مرغوب دارای ویژگیهای زیر می باشند.

پیشنهاد ما: خرید دستکش مامایی

  • استفاده از مواد اولیه بهداشتی

با توجه به اینکه این دستکش ها در هنگام معاینه با نقاط بسیار حساس ارتباط پیدا می‌کنند استفاده از مواد نو با گرید بهداشتی نقش مهمی در حفظ سلامت دام دارد متاسفانه برخی از سودجویان فعال در این عرصه برای کسب منافع بیشتردر فرایند ساخت دستکش از مواد ضایعاتی استفاده می‌کنند که استفاده از این دستکش ها نه تنها کمکی به سلامت دام نمی‌کند بلکه خود عامل مهمی برای انتقال آلودگی به امحا و احشای دام می باشد.

  • شفافیت و بدون رنگ بودن

دستکش اکثر تولیدکنددگان معتبر در دنیا دستکش های شفاف و بدون رنگ تولید می کنند استفاده از رنگ در این گونه دستکش ها عموما به منظور محدود نمودن آثار استفاده از مواد ضایعاتی از جمله تیرگی و عدم شفافیت محصول، دانه های زائد، ناخالصی های موجود در این دستکش‌ها و همچنین مشخص نشدن آثار خون بر روی دستکش پس از انجام معاینات می باشد. بنابراین معمولا دستکش های مرغوب بدون رنگ و شفاف می باشند البته به قطعیت نمی‌توان گفت که تمام دستکش های رنگی دارای این معایب می باشد ولی توصیه می شود به منظور حفظ سلامت دام از دستکش های شفاف استفاده شود

  • تولید به روش اتوماتیک و حداقل استفاده از دست در فرایند تولید

با توجه به اینکه این دستکشها به صورت مستقیم با غشای مخاطی دام که بسیار حساس می باشند در تماس قرار می گیرد لذا حفظ بهداشت محیطی در فرایند تولید این محصول بسیار مهم است. بنابراین تولید این دستکشها در خطوط اتوماتیک و نیمه اتوماتیک که حداقل تماس با دست انسان را دارد بسیار حایز اهمیت می باشد.

  • دوخت پذیری و استحکام مناسب

یکی از معایب دستکش های بی کیفیت سوراخ شدن هنگام استفاده و معاینه دام می باشد که باعث سوراخ شدن و رسوخ آب و فضولات دامی به داخل دستکش می شود که حس بدی را برای دامپزشکی یا ما ماایجاد می‌کند بنابراین دوخت پذیری و استحکام دستکش نقش مهمی در یک معاینه دام ایفا می کند

  • انعطاف پذیری و نازک بودن دستکش

 این موارد باعث راحتی استفاده کننده و انجام معاینات دقیق و ملموس تری نسبت به دستکش های ضخیم تر و بدون کیفیت می باشد . مهندسین شرکت فناور کاوش تکنودام، تولید کننده انواع لوازم وتجهیزات دامپزشکی با تلاش چندین ساله و انجام تحقیقات و آزمایش های گوناگون با راه اندازی خطوط کاملاً اتوماتیک وراه اندازی واحد کنترل کیفیت ،گام مهمی در عرصه تولید این محصول بر دارند و با تولید دستکش مامایی شفاف، مستحکم ، انعطاف پذیر و کشسان توانسته اند محصولی ایرانی و با عیار جهانی تولید کنند که با یاری خداوند و تلاش پرسنل توانمند و لطف و همکاری فعالان در این عرصه نه تنها در داخل کشور بلکه در بسیاری از کشورهای همسایه به عنوان بهترین دستکش مامایی شناخته شده است.بدون شک ما با حفظ و ارتقای کیفیت محصولات خود همیشه همراه شما خواهیم بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select your currency
WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی و فروش شرکت ما آماده پاسخگویی به شماست.
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟